Rockowy wystrój wnętrza

Rock to niezwykle popularny gatunek muzyki rozrywkowej, który powstał w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Wytworzyła się wokół niego silna subkultura, przejawiająca się między innymi w ubiorze fanów tego stylu muzycznego oraz w wystroju ich wnętrz. Jak wygląda mieszkanie prawdziwego fana rocka i które dodatki wybrać, aby uzyskać efekt “muzycznego” pokoju?

Rock’n’Rollowy pokój

W wystroju wnętrza, które ma nawiązywać do naszego ulubionego gatunku muzycznego, najważniejsze są dodatki. Bez nich pokój będzie zwykłym pomieszczeniem bez duszy i nie będzie się dało wyczytać z niego zainteresowań właściciela. A o to między innymi chodzi, prawda? Oczywiście oprócz chęci stworzenia miejsca, w którym my sami będziemy się dobrze czuli.

Dzięki dodatkom nadajemy wnętrzom osobowość i dodajemy im przytulności. W tym celu możemy wykorzystać między innymi miękkie dywany shaggy, które charakteryzują się długim włosem o gęstym splocie. Dzięki takiej dekoracji pomieszczenie od razu wyda się cieplejsze i co więcej – ciekawsze dla oka.

Oczywistym dodatkiem, którego nie może zabraknąć w pokoju prawdziwego fana rocka, jest oczywiście gitara.

Jeżeli sam nie umiesz na niej grać lub jej po prostu nie posiadasz, to możesz poszukać w sklepach stacjonarnych lub w Internecie gitary z drugiej ręki w okazyjnej cenie. Ten instrument muzyczny będzie doskonałą ozdobą, którą możesz powiesić na ścianie lub postawić w rogu pokoju.

Innymi elementami, które na co dzień są funkcjonalne, ale w drodze wyjątku mogą pełnić także rolę dekoracyjną, są płyty CD lub płyty winylowe. Ułożone jedna obok drugiej i przyczepione do ściany, będą ciekawym zastępstwem fototapety i na pewno zrobią wrażenie na naszych gościach.

Oprócz płyt, na ścianie możemy także powiesić plakaty z koncertów rockowych, przedstawiające ulubionych artystów solowych lub zespoły.

Jeżeli przestrzeń którą gospodarujemy jest dosyć duża, to możemy się także pokusić o wstawienie do niej dużego regału, zapełnionego pozycjami z literatury w temacie rocka. Mogą się tam znaleźć biografie naszych idoli lub pozycje przedstawiające kulturę rocka na przestrzeni lat.

Większe pomieszczenie możemy podzielić na mniejsze części, stosując dywany shaggy, które optycznie wyznaczą granice w pokoju i będą stanowiły ciekawy element wystroju.

Kolejnym dodatkiem w stylu rocka jest pościel z muzycznym motywem. Wiele osób decyduje się na taką dekorację pokoju, ponieważ w ciągu dnia można ją po prostu schować i co najlepsze, zmieniać jej wygląd co jakiś czas. Obok łóżka z rockową pościelą nie może zabraknąć miękkiego elementu, takiego jak dywany shaggy, które świetnie wkomponują się w każdy styl pomieszczenia.

Pomysłem na ciekawą dekorację muzyczną, która stanowi z pewnością rzadkość w większości domów, jest stolik kawowy wykonany z bębna, będącego elementem perkusji.

Taki stolik będzie już dekoracją sam w sobie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na nim na przykład kwiaty lub figurki, także nawiązujące do kultury rocka.

Wnętrze w iście rockowym stylu uzyskać można na wiele sposobów. To od Ciebie zależy, na jakie dodatki postawisz i w jakim otoczeniu czujesz się najlepiej.