Czy pop rock to w ogóle rock?

Wśród wielu podgatunków muzyki rockowej szczególne emocje wzbudza ten zwany pop rockiem. Z początku było to określenie na zespoły grające popularną mu

Wśród wielu podgatunków muzyki rockowej szczególne emocje wzbudza ten zwany pop rockiem. Z początku było to określenie na zespoły grające popularną muzykę rockową w łagodnej wersji. Współcześnie pop rock ma zaś często pejoratywne znacznie i utożsamiany jest z komercjalizacją muzyki.

Kiedy powstał pop rock?

Po raz pierwszy na szeroką skalę określenie pop rock zostało użyte w latach 60-tych poprzedniego stulecia. Określano nią muzykę, która czerpała zarówno z rocku, jak i z popu. Cechą charakterystyczną tej muzyki było używanie dużej ilości gitar, chwytliwe teksty oraz melodie zapadające w pamięć.

Zespołem, który określano jako pop-rockowy był między innymi The Beatles. Ten podgatunek muzyczny utrzymuje popularność praktycznie do dzisiaj, a jego twórcy to między innymi Alanis Morissette, Alanis Morissette oraz Roxette, Roxette.

Czy pop rock współcześnie oznacza komercje?

Twórcy pop-rocku, tacy jak chociażby The Beatles to prawdziwe legendy, których wkład w rozwój całej muzyki jest niepodważalny. Współcześnie jednak termin pop-rock wśród wielu fanów rocka wzbudza bardzo negatywne odczucia.

Mianem zespołu pop-rockowego często określa się bowiem zespoły, którym zarzuca się komercjalizację swojej twórczości. Niektórzy uznają nawet, że zespoły pop-rockowe tak naprawdę nie mają absolutnie nic wspólnego z prawdziwym rockiem.